NAVY LOGO3

Silniki zaburtowe ePropulsion NAVY 6.0 i NAVY 3.0 zostały stworzone dla wymagających użytkowników. NAVY 6.0 dostarcza 6kW mocy wyjściowej co odpowiada silnikowi spalinowemu o mocy 9.9HP. Jego doskonała konstrukcja została doceniona i otrzymał nagrodę IF Design Award 2015. NAVY 3.0 dostarcza 3kW mocy wyjściowej. Oba silniki charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, wysoką wydajnością, dużą mocą oraz niskim poziomem hałasu. Mogą być sterowane za pomocą rumpla lub pilota. Wszystkie elementy i połączenia w silnikach NAVY są wodoszczelne - zgodne z normą IP67. W wyniku przypadkowego zamoczenia silnika w wodzie będzie nadal sprawny.

NAVY

 

Sterowanie
remotecontroller

Sterowanie silnikiem odbywa się za pomocą rumpla bądź pilota bezprzewodowego. Rumpel wystarczy podłączyć do górnej obudowy. Trzymając rumpel możemy cieszyć się pełną kontrolą, zarówno prędkości i pozycji. Pilot bezprzewodowy umożliwia sterowanie silnikiem z dowolnego miejsca na jednostce. Posiada czytelny wyświetlacz gdzie znajdziemy m.in. informacje o aktualnej prędkości, napięciu akumulatora, mocy czy przebytej odległości.

RUMPELNAVY



Napęd NAVY 6.0
NAVY

W modelu NAVY 6.0 główna część silnika umieszczona jest wewnątrz górnej obudowy, jest to silnik bezszczotkowy. NAVY 6.0 posiada zaawansowany system chłodzenia na zasadzie zamkniętej pętli z cieczą chłodzącą. Skuteczniej odprowadza ciepło wytworzone przez silnik i sterownik w porównaniu do standardowych silników. System ten nie wymaga również stałej konserwacji.

Napęd NAVY 3.0

Wysokiej jakości silnik bezszczotkowy umieszczony jest w dolnej części aluminiowej obudowy. Jest zbudowany na zasadzie skrzyni biegów co zimniejsza nadmierny hałas oraz eliminuje problemy techniczne.

navy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

propeller

Śruba

Silniki posiadają wzmocnioną śrubę 3 łopatkową. System automatycznie wykryje jeżeli śruba nie pracuje prawidłowo. Silnik zatrzyma się lub spowolni obroty w przypadku napotkania przeszkody (np. uderzenia o dno lub kamienie, wplątania się liny lub żyłki w śrubę).














navy battery

Bateria

Silniki NAVY zasilane są wysokiej jakości dedykowanymi bateriami. Bateria posiada system zabezpieczenia BMS, który zapewnia wysoką wydajność i niezawodność. Chroni on baterię przed nadmiernym rozładowaniem. Waga jednej baterii to około 30kg, jak na tak dużą pojemność nie jest to dużo. Jedna bateria litowo-jonowa 48V posiada pojemność 3042Wh, jest ona zalecana do silnika NAVY 3.0. Natomiast silnik NAVY 6.0 może być zasilany dwoma takimi bateriami połączonymi równolegle. 
Ważną cechą urządzeń używanych na wodach, zwłaszcza akumulatorów jest ich wodoodporność. Bateria spełnia normę IP67, jest całkowicie wodoodporna.

 

 

zaciskiProsty montaż

Silniki NAVY posiadają solidne i mocne zaciski mocowania do pawęży. Wystarczy przykręcić je zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Poza tym dużym udogodnieniem jest połączenie baterii z silnikiem za pomocą konektorów. Wystarczy złączyć ze sobą konektor z silnika i baterii.

 

 

  

 navy icon  navy icon  navy icon  navy icon
 Pilot i rumpel posiadają wbudowany panel słoneczny, który zapewnia stałą energię dla wbudowanej baterii litowej w słoneczne dni.  NAVY jest zintegrowany z modułem GPS pokazującym wszystkie istotne informacje na ekranie LCD.  Silniki NAVY posiadają magnetyczny kluczyk bezpieczeństwa. Można go przyczepić np. do kamizelki asekuracyjnej lub nadgarstka. W nagłych przypadkach (np. wypadnięcie za burtę) można łatwo go odczepić, silnik od razu przestanie pracować.  Silnik posiada czytelny wyświetlacz gdzie znajdziemy m.in. informacje o aktualnej prędkości, napięciu akumulatora, mocy czy przebytej odległości.

 

Osiagi ePropulsion

Test przeprowdzony przez producenta dla silnika NAVY 3.0, podłączona jedna oryginalna bateria NAVY.
Łódź aluminiowa 3,6m*

NAVY 3.0

Prędkość (MPH/KMH)

Zasięg (MILE/KM)

Czas (HH:MM)
1/4 obrotów 4/6 37/60 10:00
Połowa obrotów 6/9 22/36 4:00
Maksymalne obroty 12/20 12/20 1:00

Test przeprowdzony przez producenta dla silnika NAVY 6.0, podłączone dwie oryginalna bateria NAVY.
Łódź aluminiowa 3,6m*

NAVY 6.0

Prędkość (MPH/KMH)

Zasięg (MILE/KM)

Czas (HH:MM)
1/4 obrotów 5/8 50/80 10:00
Połowa obrotów 7/11 28/44 4:00
Maksymalne obroty 17/27 17/27 1:00

* Osiągi zależne od typu łodzi/pontonu, wagi jednoski i ładunku, śruby, warunków pogodowych itp.

 

 

Specyfikacja

Model

NAVY 3.0 

NAVY 6.0

Zasilanie

48V

Moc silnika

3kW

6kW

Max pobór prądu

63A

125A

Porównanie mocy do silnika spalinowego

6HP

9.9HP

Max obroty śruby

1800rpm

1550rpm

Średnica śruby

320mm

320 / 340mm

Sterowanie

Rumpel / pilot

Długość kolumny

Wersja S: 650mm / 25.6inch

Wersja L: 774mm / 30.5inch

Waga silnika

Wersja S: 26.8kg

Wersja L: 27.3kg

Wersja S: 28.8kg

Wersja L: 29.6kg 

Typ baterii

Litowo-jonowa 48V wodoodporna IP67

Pojemność

3042Wh

Waga baterii

31.5kg

Wymiary Baterii

594mm x 209mm x 283mm

 

Film prezentujący silnik ePropulsion NAVY