Kliknij po więcej informacji
Kliknij po więcej informacji
Kliknij po więcej informacji
Kliknij po więcej informacji
Kliknij po więcej informacji
Kliknij po więcej informacji
Kliknij po więcej informacji

2HP logo

Następca tego modelu to silnik Protruar 3.0

Haswing 2HP to nowej generacji silnik bezszczotkowy o mocy 109lbs przy 700 obr/min i wyjątkowo dużej sprawności. Jego moment obrotowy można porównać do silnika spalinowego o mocy 5HP. Napęd silnika przenoszony jest na śmigło za pomocą przekładni planetarnej. Cyfrowy maximizer pozwala bardzo precyzyjnie ustawić prędkość, oraz znacznie oszczędza zużycie prądu- można osiągnąć nawet 5-cio krotnie dłuższy czas pływania w porównaniu do silników z przełącznikiem biegów! Świetnie nadaje się do łodzi o masie nawet do 3500 kg. Idealny dla wędkarzy. W modelu 2HP zastosowano specjalną opływową kolumnę Shimasu, która minimalizuje opory wody. Uchwyt silnika wykonany jest z trwałego, wytrzymałego i lekkiego tworzywa sztucznego. Zastosowany materiał sprawi również, że wspornik nigdy nie zardzewieje. Możliwość regulacji w stosunku do pawęży pozwala na właściwe ustawienie głębokości zanurzenia. Obudowę dostosowano do optymalnego kąta, dlatego można z łatwością i bezpiecznie zablokować dźwignię. W rumplu zastosowano kluczyk bezpieczeństwa, który można zamocować np. do kamizelki asekuracyjnej.

 

 

Budowa silnika

2HP Budowa

 

 

1. Kluczyk bezpieczeństwa

2. Wskaźnik naładowania baterii

3. Rączka silnika z płynną regulacją obrotów

4. Regulacja nachylenia rączki

5. Wytrzymały uchwyt z tworzywa sztucznego

6. Kolumna aluminiowa - opływowy kształt

7. Śruba 3-łopatkowa

8. Silnik bezszczotkowy

9. Płetwa silnika

 

 

 

 


maximizer

 Płynna regulacja obrotów przód/tył - MAXIMIZER

Wygodna teleskopowa rączka z płynną regulacją obrotów. Jest również możliwość zablokowania obrotów silnika w kilku pozycjach. Maximizer to urządzenie elektroniczne, które zastępuje standardowy przełącznik biegów. Regulacja obrotów odbywa się płynnie co daje możliwość ustalenia prędkości precyzyjnie. Szczególnie jest to istotne przy trollingowaniu. Maximizer wydłuża żywotność silnika oraz pozwala na Kabel 2HPznaczną oszczędność prądu podczas pływania. 

 

Rączkę silnika można przedłużyć o kilka metrów stosując kabel strumieniowy tak, aby sterować obrotami z dowolnego miejsca na łodzi.

 


Wskaźnik LED

Wskaźnik naładowania akumulatora

Silnik posiada 5-cio diodowy wskaźnik naładowania akumulatora. Użytkownik może zapobiec w ten sposób nadmiernemu rozładowaniu akumulatora poniżej wartości 10,5V. 

 

 

 

 

 


 

2HP SilnikSilnik bezszczotkowy

Silnik posiada moc 109lbs przy 700 obr/min. Posiada dużą moc i wysoki moment obrotowy porównywalny z silnikiem spalinowym o mocy 5HP. Silniki bezszczotkowe oferują większą moc przy większej sprawności niż standardowe silniki szczotkowe. Brak szczotek oznacza również większą trwałość i niezawodność. Moc silnika jest przenoszona na śrubę za pomocą przekładni planetarnej. 

 

 

 

 

 


Rączka

Rączka z regulowanym kątem nachylenia

W tym modelu mamy możliwość regulacji rączki o 90o. Przesuwając rączkę maksymalnie w dół silnik jest złożony do wygodnej pozycji transportowej. 

 

 

 

 

 

 


Uchwyt

Wytrzymały uchwyt z tworzywa sztucznegouchwyt2

Uniwersalny uchwyt mocowania silnika do pawęży. Niezawodny, lepszy niż metalowe konstrukcje, jest całkowicie odporny na rdzę. Materiał, z którego uchwyt został wykonany jest odporny na zniekształcenia termiczne. Dodatkowo można zabezpieczyć silnik przed kradzieżą montując kłódkę pomiędzy zaciskami pawęży. 

 


2HP Sruba

Odporne na słoną wodę

Silnik 2HP można używać zarówno w wodach słodkich jak i słonych. W tym modelu zastosowano kolumnę o opływowym kształcie, która zmniejsza opór w wodzie. Dodatkową ochronę przed uderzeniem o dno stanowi płetwa. 

 

 

 

 

 

2HP regulacja obrotówKluczyk bezpieczeństwa

Silniki posiadają zrywkę/klucz bezpieczeństwa. Kluczyk montujemy np. do kamizelki asekuracyjnej. W przypadku wypadnięcia za burtę, wyszarpnięcie kluczyka powoduje natychmiastowe wyłączenie silnika.

 

 

 

 

 


Sruba2HPŚruba

Silnik 2HP posiada śrubę 3-łopatkową o średnicy 30 cm. Śruba dodatkowo posiada sprzęgło, w razie wkręcenia się np. żyłki, przeskoczy na ząbkach sprzęgła. 

 

 

 

 

 

 

Specyfikacja techniczna Protruar 2HP

Siła uciągu

110 lbs

Zasilanie

24V

Moc silnika

1200W

Pobór prądu (max)

~50A

Długość kolumny

Regulowana 90 cm

Biegi

Maximizer

Masa silnika

̴9 kg

Zalecana długość łodzi

ok. 6m

Długość kabla zasilającego

ok. 1,6m

Porównanie uciągu do silnika spalinowego

4HP

Śruba

3 łopatkowa  ̴30 cmØ

Prędkość śruby

Max 700 rpm pod wodą

Zalecany akumulator

2x 100Ah Deep Cycle

Całkowita wysokość silnika

̴130 cm

 

Zdjęcia (kliknij aby powiększyć):

 

2HP 2HP
silnik2hp1 Protruar 2HP
Śruba Haswing Protruar det2
2HP