Kliknij po więcej informacji

COMAX

 Comax 2

Comax to wysokiej klasy silnik elektryczny do łodzi, który spełni oczekiwania pod względem estetyki nawet najbardziej wymagających klientów. Ten model wyposażony jest w elektryczną regulację wysokości kolumny, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo pływania w różnych warunkach pogodowych. System sterowania 2:1 (ruch rumpla o 45° powoduje zmianę kierunku płynięcia o 90°) sprawia, że manewrowanie staje się łatwiejsze. Informacje o stanie baterii znajdziemy na 3-stopniowym wskaźniku LED. Silnik posiada składany, teleskopowy rumpel oraz bezstopniową regulację prędkości (maximizer).

 

 

Comax MaximizerPłynna regulacja obrotów - Maximizer

W tym modelu sterowanie odbywa się za pomocą pokrętła. Maximizer to urządzenie elektroniczne, które zastępuje standardowy przełącznik biegów. Regulacja obrotów odbywa się płynnie co daje możliwość ustalenia prędkości precyzyjnie. Szczególnie jest to istotne przy trollingowaniu. Maximizer wydłuża żywotność silnika oraz pozwala na znaczną oszczędność prądu podczas pływania.

 comax wskaznikWskaźnik naładowania akumulatora

Silniki posiadają 3-diodowy wskaźnik naładowania akumulatora. Użytkownik może zapobiec w ten sposób nadmiernemu rozładowaniu akumulatora poniżej wartości 10,5V. Comax Regulowana kolumna

Silnik Comax ma wał ze stali nierdzewnej. Za pomocą przycisków UP i DOWN możemy regulować wysokość, zakres regulacji od 61 do 89cm długości. Dzięki tej funkcji silnik pasuje do większości łodzi czy pontonów. 

wspornik2

Regulowany wspornik

Mechanizm silnika pozwala dodatkowo na regulację całego silnika względem pawęży. Możemy ustawić wysokość w zakresie 22 cm, co powoduje lepsze dopasowanie do pływającej jednostki. 

 

Comax 2x22Sterowanie 2:1

W silnikach Comax zastosowano mechanizm sterowania 2:1, czyli przesunięcie rączki silnika o 45o spowoduje zmianę kierunku płynięcia o 90o. Pozwala to na łatwe sterowanie silnikiem. 


RaczkaComax raczka

Regulowany teleskopowy rumpel

Długość rączki silnika jest regulowana od 38 do 50 cm. Poza tym można regulować położenie rumpla w górę lub w dół o 30o.

  

UchwytWytrzymały uchwyt z tworzywa sztucznego

Uniwersalny uchwyt mocowania silnika do pawęży. Niezawodny, lepszy niż metalowe konstrukcje. Materiał, z którego uchwyt został wykonany jest odporny na zniekształcenia termiczne. Posiada 10 kątów nachylenia silnika. Montaż na pawęży o grubości do 65 mm.


  

haswing packFunkcja odwrotnego ciągu

W silniku Comax zastosowano funkcję odwrotnego ciągu. W kilka sekund można zmienić kierunek ciągu silnika. Przy wyłączonym silniku wystarczy wcisnąć przycisk "B/F" by zmienić kierunek (B-Backward/Tył, F-Forward/Przód). 

 
Śruba Cayman  55Śruba

Silnik Comax 40 wyposażony jest w śrubę 2-łopatkową. Comax 55 posiada śrubę 3-łopatkową.

 

 

 

 

 

 

 Specyfikacja:

Model

Comax 40

Comax 55

Siła uciągu

40lbs

55lbs

Zasilanie

12V

12V

Max moc silnika

480W

660W

Pobór prądu
36-40A 45-55A

Długość kolumny

Regulowana 61-89 cm

Regulowana 61-89 cm

Biegi

Maximizer

Maximizer

Masa silnika

13kg

14kg

Śruba

2-łopatkowa

3-łopatkowa

Max waga łodzi z załogą

950kg

1500kg

Długość kabla zasilającego

ok. 1,6m

ok. 1,6m

 

Zdjęcia (kliknij aby powiększyć):

Comax HQz Comax haswing
comax comax 55