Kliknij po więcej informacji
Kliknij po więcej informacji

 

Protruar logo 4 0

 

Haswing Protruar 4.0 G to nowy model w ofercie producenta. Zasilanie 24V, moc 1800W. Posiada silnik bezszczotkowy o uciągu 130lbs przy 1100 obr/min i wyjątkowo dużej sprawności. Poziom głośności <70dB cichszy od 2HP! Jego moment obrotowy można porównać do silnika spalinowego o mocy 6HP. Napęd silnika przenoszony jest na śmigło za pomocą przekładni planetarnej. Cyfrowy maximizer pozwala bardzo precyzyjnie ustawić prędkość, oraz znacznie oszczędza zużycie prądu - można osiągnąć nawet 5-cio krotnie dłuższy czas pływania w porównaniu do silników z przełącznikiem biegów! Świetnie nadaje się do łodzi o masie nawet do 4000 kg. Idealny dla wędkarzy. W tym modelu zastosowano kolumnę ze stali nierdzewnej, dodatkowo możemy regulować wysokość silnika na całej długości kolumny. Uchwyt silnika wykonany jest z trwałego, wytrzymałego i lekkiego metalu. Zastosowany materiał sprawi również, że wspornik nigdy nie zardzewieje. Możliwość regulacji w stosunku do pawęży pozwala na właściwe ustawienie głębokości zanurzenia. W rumplu zastosowano kluczyk bezpieczeństwa, który można zamocować np. do kamizelki asekuracyjnej.

 

Budowa silnika

4HP budowa silnika

 

 

1. Rączka silnika z płynną regulacją obrotów

2. Kluczyk bezpieczeństwa

3. Wskaźnik naładowania baterii

4. Regulacja nachylenia rączki

5. Kolumna ze stali nierdzewnej

6. Grube kable zasilające

7. Metalowy uchwyt mocowania do pawęży

8. Silnik bezszczotkowy

9. Śruba silnika

10. Płetwa silnika

 

 

 

 

 

 


5X

 Płynna regulacja obrotów przód/tył - MAXIMIZER

Wygodna teleskopowa rączka z płynną regulacją obrotów. Maximizer to urządzenie elektroniczne, które zastępuje standardowy przełącznik biegów. Regulacja obrotów odbywa się płynnie co daje możliwość ustalenia prędkości precyzyjnie. Szczególnie jest to istotne przy trollingowaniu. Maximizer wydłuża żywotność silnika oraz pozwala na znaczną oszczędność prądu podczas pływanKabel 2HPia. Jest również możliwość zablokowania obrotów silnika w kilku pozycjach za pomocą kluczyka.  

Rączkę silnika można przedłużyć o kilka metrów stosując kabel strumieniowy tak, aby sterować obrotami z dowolnego miejsca na łodzi.

 


Kable zasilajaceWysokiej jakości kable zasilające

Silnik Protruar 4.0 posiada wysokiej jakości grube kable zasilające o przekroju 14mm2. Przez zastosowanie takiej grubości kabla silnik ma minimalne straty prądu i wykorzystuje swoją pełną moc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


WskaznikLED

Wskaźnik naładowania akumulatora

Silnik posiada 5-cio diodowy wskaźnik naładowania akumulatora. Użytkownik może zapobiec w ten sposób nadmiernemu rozładowaniu akumulatora poniżej wartości 10,5V. 

 

 

 

 

 

 

 

 


2HP SilnikSilnik bezszczotkowy

Silnik posiada moc 130lbs przy 1100 obr/min. Posiada dużą moc i wysoki moment obrotowy porównywalny z silnikiem spalinowym o mocy 6HP. Silniki bezszczotkowe oferują większą moc przy większej sprawności niż standardowe silniki szczotkowe. Brak szczotek oznacza również większą trwałość i niezawodność. Moc silnika jest przenoszona na śrubę za pomocą przekładni planetarnej. 

 

 

 

 


regulacjaraczkiRączka z regulowanym kątem nachylenia

W tym modelu mamy możliwość regulacji rączki o 100o. Przesuwając rączkę maksymalnie w dół silnik jest złożony do wygodnej pozycji transportowej. 

 

 

 

 

 


Uchwyt pawez

Wytrzymały uchwyt metalowy

Uniwersalny uchwyt mocowania silnika do pawęży wykonany jest z metalu. Całkowicie odporny na rdzę oraz zniekształcenia termiczne. Można wygodnie regulować wysokość silnika oraz jego pochylenie. Dodatkowo można zabezpieczyć silnik przed kradzieżą montując kłódkę pomiędzy zaciskami pawęży. 

 

 

 

 


4hp_sruba

Odporne na słoną wodę

Silnik można używać zarówno w wodach słodkich jak i słonych. W tym modelu zastosowano kolumnę ze stali nierdzewnej, odporoną na warunki atmosferyczne. Dodatkową ochronę przed uderzeniem o dno stanowi płetwa. 

 

 

 

 

 

 


Zrywka 4HPKluczyk bezpieczeństwa

Silniki posiadają zrywkę/klucz bezpieczeństwa. Kluczyk montujemy np. do kamizelki asekuracyjnej. W przypadku wypadnięcia za burtę, wyszarpnięcie kluczyka powoduje natychmiastowe wyłączenie silnika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sruba 4HPŚruba

Silnik posiada śrubę 3-łopatkową o średnicy 30 cm. Śruba dodatkowo posiada sprzęgło, w razie wkręcenia się np. żyłki, przeskoczy na ząbkach sprzęgła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Specyfikacja techniczna Protruar 4.0 G

Siła uciągu

130 lbs

Zasilanie

24V

Moc silnika

1800W

Pobór prądu (max)

~75A

Długość kolumny

Regulowana 100 cm

Biegi

Maximizer

Masa silnika

̴8,3 kg

Zalecana długość łodzi

ok. 7m

Długość kabla zasilającego

ok. 1,6m

Porównanie uciągu do silnika spalinowego

5HP

Śruba

3 łopatkowa  ̴30 cmØ

Prędkość śruby

Max 1100 rpm pod wodą

Zalecany akumulator

2x minimum 120Ah Deep Cycle

Całkowita wysokość silnika

̴140 cm

Gwarancja 24 miesiące

 

Zdjęcia (kliknij aby powięszyć) 

 

Protruar 4.0

Protruar 4.0
Protruar 4.0 Protruar 4.0
Protruar 4.0