Kliknij po więcej informacji
Kliknij po więcej informacji

 

Protruar logo 30Następca silnika 2HP

 

Haswing Protruar 3.0 G to nowy model w ofercie producenta. Zasilanie 24V, moc 1200W. Posiada silnik bezszczotkowy o uciągu 110lbs o wyjątkowo dużej sprawności. Jego moment obrotowy można porównać do silnika spalinowego o mocy 5HP. Napęd silnika przenoszony jest na śmigło za pomocą przekładni planetarnej. Cyfrowy maximizer pozwala bardzo precyzyjnie ustawić prędkość, oraz znacznie oszczędza zużycie prądu - można osiągnąć nawet 5-cio krotnie dłuższy czas pływania w porównaniu do silników z przełącznikiem biegów! Świetnie nadaje się do łodzi o masie nawet do 3000 kg. Idealny dla wędkarzy. Można regulować wysokość silnika na całej długości kolumny. Uchwyt silnika wykonany jest z trwałego, wytrzymałego i lekkiego metalu. Zastosowany materiał sprawi również, że wspornik nigdy nie zardzewieje. W rumplu zastosowano kluczyk bezpieczeństwa, który można zamocować np. do kamizelki asekuracyjnej.

Różnica pomiędzy tym modelem, a silnikiem 2HP:
Protruar 3.0 ma górną obudowę w kolorze czarnym oraz inną kolumnę silnika. Pozostała budowa oraz parametry pozostały bez zmian.

 

Budowa silnika

Budowa protruar3

 

 

1. Rączka silnika z płynną regulacją obrotów

2. Kluczyk bezpieczeństwa

3. Wskaźnik naładowania baterii

4. Regulacja nachylenia rączki

5. Kolumna silnika

6. Kable zasilające

7. Metalowy uchwyt mocowania do pawęży

8. Silnik bezszczotkowy

9. Śruba silnika

10. Płetwa silnika

 

 

 

 

 

 


5X

Rączka z 8-stopniową regulacją obrotów + kluczyk bezpieczeństwa

Silnik posiada 8 stopniowe sterowanie obrotami w przód i tył. Cyfrowy maximizer zastępuje standardowy przełącznik biegów oraz wydłuża żywotność silnika pozwalając na znaczną oszczędność prądu podczas pływania. Aby uruchomić silnik, trzeba zainstalować kluczyk bezpieczeństwa. Jezeli kluczyk zostanie wyciągnięty, silnik zatrzyma się. Kabel 2HP

Rączkę silnika można przedłużyć o kilka metrów stosując kabel strumieniowy tak, aby sterować obrotami z dowolnego miejsca na łodzi.

 

 


Wskaznik LED

Wskaźnik naładowania akumulatora

Silnik posiada 5-cio diodowy wskaźnik naładowania akumulatora. Użytkownik może zapobiec w ten sposób nadmiernemu rozładowaniu akumulatora poniżej wartości 10,5V. 

 

 

 

 

 

 

 

 


2HP SilnikSilnik bezszczotkowy

Silnik posiada moc 110lbs przy 700 obr/min. Posiada dużą moc i wysoki moment obrotowy porównywalny z silnikiem spalinowym o mocy 5HP. Silniki bezszczotkowe oferują większą moc przy większej sprawności niż standardowe silniki szczotkowe. Brak szczotek oznacza również większą trwałość i niezawodność. Moc silnika jest przenoszona na śrubę za pomocą przekładni planetarnej. 

 

 

 

 

 

 


regulacjaraczkiRączka z regulowanym kątem nachylenia

W tym modelu mamy możliwość regulacji rączki o 100o. Przesuwając rączkę maksymalnie w dół silnik jest złożony do wygodnej pozycji transportowej. 

 

 

 

 

 

 


Uchwyt pawez

Wytrzymały uchwyt metalowy

Uniwersalny uchwyt mocowania silnika do pawęży wykonany jest z metalu. Całkowicie odporny na rdzę oraz  zniekształcenia termiczne. Można wygodnie regulować wysokość silnika oraz jego pochylenie. Dodatkowo można zabezpieczyć silnik przed kradzieżą montując kłódkę pomiędzy zaciskami pawęży. 

 

 

 

 

 


 ZrywkaKluczyk bezpieczeństwa

Silniki posiadają zrywkę/klucz bezpieczeństwa. Kluczyk montuje się np. do kamizelki asekuracyjnej. W przypadku wypadnięcia za burtę, wyszarpnięcie kluczyka powoduje natychmiastowe wyłączenie silnika.

 

 

 

 

 

 


SrubaŚruba

Silnik posiada śrubę 3-łopatkową o średnicy 30 cm. Śruba dodatkowo posiada sprzęgło, w razie wkręcenia się żyłki lub uderzenia o dno przeskoczy na ząbkach sprzęgła.

 

 

 

 

 

 

 

Specyfikacja techniczna Protruar 3.0 G

Siła uciągu

110 lbs

Zasilanie

24V

Moc silnika

1200W

Pobór prądu (max)

~50A

Długość kolumny

Regulowana 90 cm

Biegi

Maximizer

Masa silnika

̴8 kg

Zalecana długość łodzi

ok. 6m

Długość kabla zasilającego

ok. 1,6m

Porównanie uciągu do silnika spalinowego

4HP

Śruba

3 łopatkowa  ̴30 cmØ

Prędkość śruby

Max 700 rpm pod wodą

Zalecany akumulator

2x minimum 100Ah Deep Cycle

Całkowita wysokość silnika

̴140 cm

Gwarancja 24 miesiące

 

Zdjęcia (kliknij aby powięszyć)

Protruar3  Tyl 
 Protruar3 gora  Protruar dol
 Sruba1  Sruba2