Kliknij po więcej informacji
Kliknij po więcej informacji

 

 COMAX N2

 

Nowy model na rok 2021

 

Comax N to wysokiej klasy silnik elektryczny do łodzi, który spełni oczekiwania pod względem estetyki nawet najbardziej wymagających klientów. Ten model wyposażony jest w elektryczną regulację wysokości kolumny, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo pływania w różnych warunkach pogodowych. System sterowania 2:1 (ruch rumpla o 45° powoduje zmianę kierunku płynięcia o 90°) sprawia, że manewrowanie staje się łatwiejsze. Informacje o stanie baterii znajdziemy na 3-stopniowym wskaźniku LED. Silnik posiada składany, teleskopowy rumpel oraz bezstopniową regulację prędkości (maximizer).

 comax calosc

 

raczkanowaRączka z 8-stopniową regulacją obrotów + kluczyk bezpieczeństwa

Silnik posiada 8 stopniowe sterowanie obrotami w przód i tył. Cyfrowy maximizer zastępuje standardowy przełącznik biegów oraz wydłuża żywotność silnika pozwalając na znaczną oszczędność prądu podczas pływania. Aby uruchomić silnik, trzeba zainstalować kluczyk bezpieczeństwa. Jezeli kluczyk zostanie wyciągnięty, silnik zatrzyma się. 

LED

 

 

Wskaźnik naładowania akumulatora

Silniki posiadają 3-diodowy wskaźnik naładowania akumulatora. Użytkownik może zapobiec w ten sposób nadmiernemu rozładowaniu akumulatora poniżej wartości 10,5V. 
 

UPDOWN

 

Elektronicznie regulowana kolumna

Za pomocą przycisków UP i DOWN możemy automatycznie regulować wysokość kolumny, zakres regulacji od 61 do 89cm długości. Dzięki tej funkcji silnik pasuje do większości łodzi czy pontonów. 

wspornik2

 

Regulowany wspornik

Mechanizm silnika pozwala dodatkowo na regulację całego silnika względem pawęży. Możemy ustawić wysokość w zakresie 22 cm, co powoduje lepsze dopasowanie do pływającej jednostki. 
 

Comax 2x22

 

Sterowanie 2:1

W silnikach Comax zastosowano mechanizm sterowania 2:1, czyli przesunięcie rączki silnika o 45o spowoduje zmianę kierunku płynięcia o 90o. Pozwala to na łatwe sterowanie silnikiem. 
rumple

 

Regulowany teleskopowy rumpel

Długość rączki silnika jest regulowana od 38 do 50 cm. Poza tym można regulować położenie rumpla w górę lub w dół w zakresie 120o

 Uchwyt

 

Wytrzymały uchwyt z tworzywa sztucznego

Uniwersalny uchwyt mocowania silnika do pawęży. Niezawodny, lepszy niż metalowe konstrukcje. Materiał, z którego uchwyt został wykonany jest odporny na zniekształcenia termiczne. Posiada 10 kątów nachylenia silnika. Montaż na pawęży o grubości do 65 mm.

 


Sruba

 

Śruba

Comax N 55 posiada śrubę 3-łopatkową.

 

 

 

 

 


Specyfikacja:

Model

Comax N 55

Siła uciągu

55lbs

Zasilanie

12V

Max moc silnika

660W

Pobór prądu
45-55A

Długość kolumny

Regulowana 61-89 cm

Biegi

Maximizer

Masa silnika

14kg

Śruba

3-łopatkowa

Max waga łodzi z załogą

1500kg

Długość kabla zasilającego

ok. 1,6m

 

Zdjęcia (kliknij aby powiększyć):

Foto1